Інструкція з експлуатації Посуду з чавуну
Посуда з чавуну – один з найбільш давніх і перевірених видів посуду. Користуватися чавунної посудом можна дуже довго, її можна навіть передавати з покоління в покоління як сімейну реліквію. Чавун - ідеальний матеріал для приготування практично будь-якої їжі. Справа в тому, що, володіючи високою теплоємністю, цей матеріал рівномірно розподіляє тепло і дуже довго його зберігає. Саме тому варити або смажити можна на слабкому вогні - він потрібний тільки для підтримки спочатку заданої температури. Дно і бокові стінки, а також кришка каструлі прогріваються однаково, тому весь обсяг страви навіть без перемішування досягає однаковій мірі готовності і не підгорає. Проте з усіх сучасних матеріалів для посуду чавун вимагає до себе, мабуть, найбільшої уваги. Дуже важливо при готуванні в чавунному посуді правильно підготувати та потім правильно за нею доглядати.
Чавунний посуд FISSMAN™ – це високоякісна продукція, яка відрізняється надійністю і сучасним дизайном. Чавунний посуд виконана з екологічно чистого матеріалу, на базі нових технологій, має сертифікат якості.
Чавунний посуд умовно можна розділити на дві основні групи:
1. Чавунний посуд без покриття – із звичайного чавуну без будь-якої додаткової обробки. Сплутати її з іншим видом посуду дуже важко, так як її рясно змащують машинним маслом, щоб уникнути появи іржі.
2. Чавунний посуд з покриттям - в якості покриття може виступати звичайна емаль (як правило, білого або кремового кольору) або чавунний посуд з антипригарним покриттям.
Догляд за посудом з чавуну без покриття
Чавунний посуд без покриття, призначена для приготування смажених і тушкованих страв на будь-яких видах плит та будь-яких варильних поверхнях, у тому числі і на відкритому вогні.
Чавунний посуд без покриття не боїться високих температур і металевих кухонних інструментів (на неї цілком можна різати ножем, якщо звичайно, ніж не шкода, не кажучи вже про металеві ложках, лопатках і вилках). Посуд не боїться невеликих механічних пошкоджень, але якщо її падіння з великої висоти на тверду підлогу, посуд може розколотися. Чавун – досить крихкий матеріал.
Чавунний посуд без покриття чудова тим, що чим частіше і довше на ній готуєш, тим краще вона стає. Напевно багато хто знає, що в старій, що дісталася від бабусі чавунній сковороді виходять найсмачніші страви.
Вибравши посуд з чавуну без будь-якої обробки, вам необхідно перед початком використання очистити сковороду від машинного масла і підготувати її для подальшого використання. Зробіть наступні дії:
- Видаліть масло з допомогою сухої ганчірки.
- Вимийте виріб з гарячою водою і миючим засобом.
- Сковороду прожарити з сіллю (протягом 40-60 хвилин) - це дозволить позбутися від запаху машинного масла. Прожарювати краще в духовці при температурі 175-200°С, але можна і на звичайній плиті.
- Змастіть сковороду рослинною олією і знову прожарити протягом 25-30 хвилин – в результаті цієї процедури створюється захисний шар, який перешкоджає корозії і володіє невеликими антипригарними властивостями.
Тепер Ваша чавунний посуд готова до використання.
Рекомендації по експлуатації:
При подальшому догляді за чавунною посудом потрібно знати, що чавун – матеріал, легко піддається корозії, тому виконуйте наступні правила:
- В чавунному посуді не можна зберігати їжу.
- Мити чавунну посуд потрібно вручну без використання посудомийної машини, без використання агресивних абразивних і миючих засобів (це руйнує утворився антипригарний шар).
- Якщо їжа пригоріла або прилипла до стінок посуду, залийте каструлю водою з додаванням миючого засобу і нагрійте цю суміш. Через кілька хвилин вимийте посуд губкою, обполосніть чистою водою і просушіть.
- Після миття виріб потрібно як слід просушити. Кращий спосіб – це поставити її на кілька хвилин на вогонь до повного висихання. Перед просушуванням можна додатково змастити посуд невеликою кількістю рослинного масла. Існує міф про те, що «правильний» не іржавіє, але це не так – краще зайвий раз перестрахуватися.
- Зберігати чавунну посуд потрібно в сухому вентильованому місці.
Якщо з якихось причин чавунна сковорода поржавіла, її можна відновити. Для цього потрібно видалити всю іржу абразивом (у простих випадках достатньо посудній губки, у складних - можна використовувати наждачний папір або навіть піскоструменевий апарат), вимити виріб, змастити його олією і прожарити протягом 25-30 хвилин.
Догляд за посудом з чавуну з емалевим покриттям
Емалеве покриття білого і кремового кольору для чавунного посуду схоже з тим, що застосовується для звичайного сталевого емальованого посуду. Як правило, емалеве покриття наноситься в декілька шарів, що підвищує його стійкість.
Попередньо готувати звичайну емальований посуд не потрібно – досить просто вимити. У посуді з емальованого чавуну можна зберігати їжу, як правило, її можна використовувати і в посудомийній машині (але краще попередньо звіритися з інформацією на упаковці).
Якщо виріб покрито емаллю чорного кольору, перед використанням його потрібно змастити маслом і трохи прожарити.
Рекомендації по експлуатації:
- Не перегревайте посуду (от слишком высоких температур эмаль может испортиться) и не допускайте перегрева изделия без воды и продуктов. Если оно все-таки оказалось перегрето, не спешите его охлаждать под холодной водой, лучше дать остыть.
- Следите, чтобы диаметр нагревательного элемента плиты был равным или меньше диаметра дна эмалированного изделия. При приготовлении пищи на газовой плите языки пламени должны касаться только дна, не попадая на стенки - это поможет избежать пригорания пищи, загрязнения и перегрева посуды.
- Необхідно захистити виріб від сильного удару або падіння. При механічних пошкоджень емалевого шару з'являються відколи й готувати в такому посуді категорично не можна.
- При митті вироби в посудомийній машині необхідно дотримуватися інструкції виробника посудомийної машини.
- Використовувати силіконові, полімерні або дерев'яні кухонні інструменти для приготування їжі.
Компанія FISSMAN™ знає, як створювати правильну посуд для здорового життя!